Diyot lazerimiz LEONARDO DUAL 100, toraks cerrahisi ve pnömonoloji branşlarındaki doktorlara en yeni teknolojik standartları sunarak akciğer ve bronş sisteminde minimal invaziv ve her şeyden önemlisi koruyucu operasyonları garanti eder. 1470 nm ve 980 nm'den oluşan dalga boyu kombinasyonu, aralarında Uniklinik Jena öğretim görevlisi Doç. Dr. Steinert'in de bulunduğu ekibin gerçekleştirdiği çok sayıdaki ameliyat sonucunda en hızlı ve en iyi tür olduğunu ortaya koymuştur. Özel geliştirilen fiber lazerlerimiz akciğer metastazlarını ve akciğer tümörlerini güvenli ve az kanamalı biçimde rezekte edebilir.

 

Doku tarafından absorbe edilen lazer enerjisi sayesinde kesme ve pıhtılaşma eş zamanlı gerçekleşir ve geride kuru ve kapalı bir rezeksiyon yüzeyi bırakır. Hassas rezeksiyon, parenkimi ve akciğer lobunu korur. Derin ve merkezi konumdaki tekrarlayan metastazlar da serbest bırakılıp temizlenebilmektedirler.

 

Diyot lazer teknolojisinde son yıllarda hızlı gerçekleşen teknik gelişmeler, kombine edilebilen dalga boylarına sahip cihazların kullanımını toraks cerrahisi/pnömonoloji alanlarında da Altın Standardı haline getirir. 980 nm dalga boyundaki lazer ışınının su ve hemoglobin içerisindeki karşılaştırılabilir absorbe edilmesinin avantajları ve 1470 nm'nin sudaki 40 kat daha yüksek absorbsiyonunun birleşimi, harikulade kesim ve vaporizasyon davranışıyla sonuçlanmıştır ve tüm referans ve uygulama merkezlerimizde ikna edici sonuçlar ortaya çıkarmıştır.

 

LEONARDO DUAL 100, kullanıcılarımıza karışık dalga boyuna sahip lazerlerin akciğerde bulunan parenkim dokusu gibi bölgelerde, 1318-1350 nm civarındaki bilinen teknolojilere kıyasla çok daha ikna edici ameliyat sonrası sonuçlarla müdahale etme olanağı sunmaktadır. Mükemmel hemostaz ve rezeksiyon yüzeyinin ameliyat sonrası kapanması da göz doldurmaktadır.

 

LEONARDO DUAL 100 açık cerrahide, endoskopik VATS'ta (video yardımlı torakoskopik cerrahi) ve bronş sistemindeki tümör vaporizasyonunda da tercih edilen cerrahi enstrümandır.

 

Bu ilk sonuçları, su sıralar gerçekleştirilmekte olan ileriye dönük araştırmalar ve gözlem araştırmaları da destekleyecektir.

Maliyet unsuru ve branşlar arası kullanım olanakları, LEONARDO DUAL 100'ün uygulanmasında önemi küçümsenemeyecek bir rol oynayacaktır.

 

Toraks cerrahisinin geçmişinden tanınan klasik lazer dalga boyu 1350 nm, özel talep üzerine alternatif olarak sunulmaya devam edecektir. 

  • Metastazektomi
  • Tümörlerin vaporizasyonu (karsinomlar)
  • Akciğer dokusunun kama eksizyonu
  • Çoklu ve derin akciğer metastazlarının rezeksiyonu
  • Nüks metastazlar ve tümörler
  • Hemostaz ve fistüllerin kapatılması
  • Adhesiyolizis
  • Histolojik inceleme için doku rezeksiyonu
  • Bronkoskop tekniği kullanılarak endo-bronşiyal tümörlerin ve stenozun koagülasyon ve vaporizasyonu

Minimal invaziv yaklaşım akciğer ve tümör dokusunda yüksek ablasyon oranları sağlar ve akciğer dokusu üzerinde ameliyat sonrası yan etkileri en aza indirir. Bu hem tıp çalışanları hem de hastalar için lazer cerrahisinin en iyi kanıtlanmış yararıdır.

 

 

International reference and training centre:

University Clinic Jena, Germany

Department of Heart and Thoracic Surgery 

PD Dr. med. Matthias Steinert

www.htchirurgie.uniklinikum-jena.de

 

[Live workshops on request; or please see below for upcoming live case trainings. If you are interested in participating, please contact us at +49 3641 519 530 or info[at]biolitec.de]